Krakino

Akademicki Klub Imprez na Orientację w Krakowie tworzą przedstawiciele organizatorów MnO z Częstochowy, Rybnika, Katowic i Miliardowic, którzy w czasie studiów znaleźli się w Krakowie, i których gryzło, że 'nic' się w tym mieście nie dzieje;). Postanowiliśmy pod szyldem i we współpracy z OA PTTK propagować tutaj turystyczne imprezy na orientację.

Kontakt z zespołem na bieżąco przez FB (link w nagłówku).

Katowice Wieczorową Porą

Pomagamy Silesia Adventure Sport w tworzeniu map do bno z 'naszego' terenu (są do obejrzenia w galerii- link w zakładce MAPY.

Matnia

00:24 2013-04-02Posted by Łukasz

Latem 2012 roku byliśmy współorganizatorami Matni- imprezy rangi Mistrzostw Polski.

Kierownikiem imprezy był Zbyszek Socha, sędzią głównym Ryszard Sikora, a etapy budowali: Alicja Glinka, Piotr Glinka, Szymon Glinka, Tadeusz Kucharski, Krystyna Polonius, Łukasz Polonius i Ryszard Sikora. Impreza połączyła zatem nasze śląskie kluby: Krokus Miliardowice, GKT Cyrkino, koła PTTK Wszędoczłapy i Czartak.

Dużą pomocą wykazali się Wacław Czerkawski, Stanisława Kucharska, Piotrek Kucharski, Basia Sikora, Kasia Glinka, Jacek Gdula (prowadzący stronę www imprezy) oraz firma Computers & Control (sponsor). Wsparcia finansowo- materialnego udzieliły: Urząd Marszałkowski woj. śląskiego, Nadleśnictwo Rudzieniec, wydawnictwo kartograficzne Compass, Śląska Organizacja Turystyczna, Centrum Dziedzictwea Przyrody Górnego Śląska.

Pod linkiem poniżej można obejrzeć mapy, jednomyślnie ocenione jako łatwe, ale jednocześnie chyba dlatego się podobały ("nareszcie bez kombinacji.."): nasza "Czartakowa" mapa E5 zajęła 3., a E1- 11. miejsce w konkursie dla budowniczych etapu TS imprezy ogólnopolskiej. Ogółem, Matnia zajęła 1. miejsce w ocenie imprez Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w 2012 roku.

Dziękujemy wszystkim za współpracę, dzięki której udała się ciekawa, przyjemnie wysoko oceniona przez startujących impreza!